Złoty widok

miasto

Szklarska Poręba

kategoria Cuda natury Szklarska Poręba
Ocena


Złoty Widok jest szczytem o wysokości 610 m n.p.m. i znajduje się on w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego, a dokładniej rzecz ujmując na jego północno-zachodnim krańcu. Cały jego masyw zbudowany jest z granitu karkonoskiego. Na zachód od szczytu Złotego Widoku znajduje się nieczynny kamieniołom granitu porfirowego. Złoty Widok porośnięty jest lasem dolnoreglowym.

Przy wchodzeniu na szczyt należy brać pod uwagę to, że jest on bardzo stromy, o wysokości do dwudziestu metrów. To świetny punkt widokowy na Szrenicę oraz na Śnieżkę. Szczyt ten jest uznawany za niezwykle malowniczy próg skalny, który okazale się prezentuje. Głównie ze względu na niesamowite widoki rozpościerające się z jego szczytu, przyciąga on szereg turystów, pragnących podziwiać pasma Karkonoszy. Na szczyt Złotego Widoku prowadzi niebieski szlak, który nie jest wymagający i każdy może sobie z nim poradzić. W pobliżu Złotego Widoku znajduje się grób Karkonosza i Chybotek. Są to miejsca, o których krążą legendy.

Opinie Dodaj własną ocenę


Zuza67

Przy dobrej pogodzie widok powala... Niedaleko Złotego Widoku jest grób Karkonosza (w sumie to tylko płyta), więc atrakcja niewielka... Warto za to wybrać się w górę (jakieś 300 m), bo za strumykiem jest Chybotek
2013-07-19

Złoty widok na mapie

Cuda natury w pobliżu

Wodospad Szklarki 0.5 km
Chybotek 0.6 km
Czerwona Jama 1.2 km
Zakręt śmierci 2.6 km
Krąg 2000 Azyl żelaznych Ludzi 3.2 km
Krucze Skały 4.7 km
Krzywe baszty 4.7 km
Wodospad Kamieńczyka 5.8 km
Bobrowe skały 5.8 km
Śnieżne Kotły 6.2 km

Atrakcje w pobliżu

Dom Wlastimila Hofmana 0.2 km
Schronisko Kochanówka 0.4 km
Chata Walońska Juna 0.9 km
Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP 1 km
Kościół cmentarny 1.2 km
Dinopark 1.3 km
Muzeum energetyki 1.4 km
Kolej Izerska 1.8 km
Leśna huta 1.8 km
Kościół p.w. Bożego Ciała 2.5 kmZobacz też

szczyt  karkonosze  masyw  las dolnoreglowy  skały