Zamek Czocha

miasto

Leśna 59-820

Sucha
kategoria Zamek, pałac, dworek Leśna
Telefon

75 72 11 553

Adres strony www www.zamekczocha.com
Ocena


Zamek Czocha wzniesiono z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdzę obronną. Położony jest malowniczo na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową. Wielki pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli. Długo musiano czekać na powrót do dawnej świetności. Dopiero w 1909 roku zamek nabywa drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, który powierza wykonanie przebudowy i modernizacji całego obiektu znanemu w ówczesnej Europie architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki któremu Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Opinie Dodaj własną ocenę


Cocosek

Warto odwiedzić, my oprócz zwiedzania także spaliśmy na zamku i również płynęliśmy stateczkiem (fajna sprawa szczególnie przy ładnej pogodzie). W okolicy warto zobaczyć również zaporę wodną na jeziorze i restaurację w regionalnym stylu - Zielony Piec - zdecydowanie najlepsze jedzenie w okolicy. Na koniec polecamy spacer szlakiem turystycznym do Leśnej i ruiny zamku Świecie (ok. 8 km od zamku)
2014-12-29

Leoni

Zamek świetnie utrzymany. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem, ale za to można się czegoś dowiedzieć. Warto dotrwać do końca i wejść na wieżę - rozciąga się z niej panorama na całą okolicę. Uwaga! Ciężko się tam wchodzi, bo ostatnie pięterko to już właściwie drabina :-) My zwiedziliśmy pełen pakiet - czyli zamek, salę tortur (za 5 zł naprawdę warto) i na koniec rejs stateczkiem (15 zł) po jeziorach - w ładny dzień plaża pęka w szwach i ładnie widać zamek. Ogólnie świetna atrakcja.
2013-07-22

Zamek Czocha na mapie

Szukaj dojazdu

  

Zamek, pałac, dworek w pobliżu

Wieża Mon Plaisir 10.1 km
Dom Zdrojowy w Czerniawie 11.9 km
Rezydencja Marzenie 14 km
Zakład kuracji borowinowej 14.2 km
Dom zdrojowy 14.3 km
Łazienki Leopolda 14.3 km
Pijalnia wody radoczynnej 14.3 km
Domek myśliwski 14.4 km
Łazienki Ludwika 14.4 km
Zamek Chojnik 44.1 km

Atrakcje w pobliżu

Źródło Cesarza Józefa 10.1 km
Grota w Czerniawie-Zdroju 11.5 km
Czarci Młyn 11.6 km
Chaty Sudeckie - Domy przysłupowe 12.3 km
Leśna ścieżka ekologiczna 12.5 km
Kolej Gondolowa SkiSun 13.5 km
Pomnik Juliusa Pintscha 14 km
Izery Trzech Żywiołów 14 km
Park Zdrojowy 14.2 km
Pomnik Żabki 14.2 kmZobacz też

zamek czocha  zamki dolnego śląska  zamek sucha  zamek leśna