Krucze Skały

miasto

Szklarska Poręba

kategoria Cuda natury Szklarska Poręba
Ocena


Grupa skalna, która jest położona na wysokości 25 metrów w Karkonoszach, która zbudowana jest z granitognejsu, a w jej obrębie można napotkać między innymi na kamienie szlachetne. Znajdują się tam też takie okazy mineralogiczne, jak dumortieryt, oraz turmalin oraz przezroczysty i niebieski szafir. Od XII do XIX wieku odbywało się w tym miejscu wydobycie pegmatytu. Celem było odszukanie zarówno kamieni jubilerskich jak i okazów naukowych. Grupę skalną tworzą baszty granitowe, których wysokość sięga do trzydziestu metrów.

To świetny punkt widokowy na Dolinę Kamienną, a także na Góry Izerskie. Można stamtąd podziwiać także część miasta. Na terenie Kruczych Skał znajduje się ośrodek sportów ekstremalnych. Przybywają na to miejsce miłośnicy wspinaczki skałkowej, a także ci, którzy chca przejść po moście linowym nad przepaścią lub też zjechac tyrolką. Do Kruczych Skał można dojść z centrum miasta szlakiem czerwonym.

Opinie Dodaj własną ocenę


Daria

mała pomyłka bo nie ten film dodałam :) tutaj mamy skały w pełnej krasie... www.karpacz.net/#video-krucze-skaly a swoją drogą Pałac Pakoszów tez super :))
2014-10-22

Daria

Wspaniałe miejsce do wspinaczki ...byłam tu w zeszłym roku i nawet udało mi się nie odpaść od ściany :) Dobry film z tego miejsca http://www.karpacz.net/#video-palac-pakoszow-z-lotu-ptaka
2014-10-22

Tomek

Skałki można pooglądać zatrzymując się przy drodze w kierunku Jakuszyc, przed wodospadem kamieńczyk. Fajne miejsce żeby usiąść i zjeść kanapkę
2013-06-09

Krucze Skały na mapie

Cuda natury w pobliżu

Krzywe baszty 0.1 km
Wodospad Kamieńczyka 1.3 km
Krąg 2000 Azyl żelaznych Ludzi 1.7 km
Wysoki kamień 3.1 km
Czerwona Jama 3.5 km
Szrenica 3.8 km
Zakręt śmierci 3.8 km
Złoty widok 4.7 km
Wodospad Szklarki 5 km
Chybotek 5.2 km

Atrakcje w pobliżu

Szkoła Górska - "Quasar" Jerzy Borys 0 km
Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN 1.2 km
Park linowy Trollandia 1.2 km
Alpine coaster 1.2 km
Młyn Świętego Łukasza 1.5 km
Najwyższy park linowy 1.9 km
Schronisko Kamieńczyk 2.2 km
Kościół p.w. Bożego Ciała 2.3 km
Dom Garharta i Carla Hauptmannów 2.5 km
Leśna huta 3.1 kmZobacz też

krucze skały  atrakcje karkonosze  atrakcje w karkonoszach  szklarska poręba