Kolej Gondolowa SkiSun

miasto

Świeradów Zdrój 59-850

Źródlana 7
kategoria Wyciągi Świeradów Zdrój
Telefon

75 615 20 20

Adres strony www skisun.pl
Ocena


Stacja Ośrodka SKI & SUN Świeradów Zdrój to obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników sportów zimowych. 

Nie przez przypadek więc ośmioosobowa kolej gondolowa na Stogu Izerskim to najbardziej zaawansowane technologicznie dzieło austriackiej firmy Doppelmayr – światowego lidera w produkcji wyciągów narciarskich i kolei linowych. Po raz pierwszy kolej ta wystartowała w 2008 roku i, jak potwierdziła w praktyce, w ciągu godziny może przewieźć blisko 2,4 tysiąca osób. Dzięki zastosowanym w niej rozwiązaniom spełnia najwyższe standardy pod względem komfortu przewozu pasażerów napowietrznymi kolejami linowymi. Ośrodek SKI & SUN Świeradów Zdrój funkcjonuje przez cały rok. W sezonie zimowym ułatwia i uprzyjemnia szusowanie narciarzom, a w porze letniej urozmaica wycieczki zarówno turystom pieszym, jak i rowerowym.

Opinie Dodaj własną ocenę


atomicx

Trasa jest dość krótka, z wypłaszczeniem w połowie, trzeba się trochę odpychać aby przelecieć do bardziej stromej części. Duży plus za nocną jazdę, w regionie chyba jedyna trasa warta uwagi na nocną.
2017-02-02

Paweł

Świetna sprawa dla wszystkich.. Bilet nie jest tani, ale warto. Osoba dorosła płaci 29 zł w obie strony. Na górze jest kilka szlaków do wyboru i schronisko na stogu izerskim. Trochę dali ciała z parkingiem, bo za 4 godz. zapłaciliśmy 10 zł, a automat przyjmuje tylko bilon! Poza tym było super...
2013-06-22

Kolej Gondolowa SkiSun na mapie

Szukaj dojazdu

  

Atrakcje w pobliżu

Rezydencja Marzenie 1.1 km
Pomnik Juliusa Pintscha 1.1 km
Zakład kuracji borowinowej 1.5 km
Pomnik Żabki 1.7 km
Tablica pamiątkowa 1.7 km
Sztuczna grota 1.7 km
Dom zdrojowy 1.7 km
Pijalnia wody radoczynnej 1.8 km
Park Zdrojowy 1.9 km
Łazienki Leopolda 2.2 kmZobacz też

kolej gondolowa  gondola  wyciąg świeradów zdrój  wyciągi  wyciąg  kolejka