Huta szkła "Barbara"

miasto

Polanica Zdrój 57-320

Wojska Polskiego 58a
kategoria Obiekty przemysłowe Polanica Zdrój
Telefon

515 079 300

Adres strony www www.polanica.pl/strona-267-barbara_huta_szkla.html
Ocena


W Polanicy Zdrój znajduje się wiele ciekawych obiektów do zwiedzania. Jednym z nich jest „Barbara“- huta szkła. Istnieje możliwość zwiedzania hali wytopu. Należy podkreślić, ze jest to jedna z niewielu hut szkła, które są czynne na terenie Dolnego Śląska. W momencie, w którym wybierzemy się do tej huty szkła będziemy mogli podziwiać ręczny wyrób rozmaitych produktów, które są wykonywane ze szkła. Z całą pewnością warto jest zaobserwować cały proces powstawania tego typu rzeczy. Dla turystów udostępniona została hala wytopu, gdzie pracują pracownicy, którzy wyrabiają surówki, wydmuchują formy oraz zajmują się końcowym obrabianiem. Cały proces wyrabiania jest czymś absolutnie niepowtarzalnym oraz oryginalnym, dlatego warto jest się wybrać do takiego miejsca, jakim jest huta szkła „Barbara“. Nieopodal huty znajduje się sklep, gdzie można kupić już gotowe wyroby, które powstały w tej właśnie hucie szkła, które sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Opinie Dodaj własną ocenę


Rycho

Huta jest super, cały proces jak na dłoni. Realizowany przez gastkę pracowników jak układ horeograficzny. Z drogi, przez podwórko z dziećmi, widać formowanie świecących grudek szkła. Jesteśmy świadkami końca takiego przemysłu. Biegiem oglądać!
2017-08-25

Izolda

Atrakcja to chyba za wiele powiedziane - malutka huta - czas zwiedzania 5-10 minut. Artystyczna jest tylko z nazwy - nic ciekawego tam nie wytwarzają. Miałam wrażenie, że chodzi głównie o to, żeby trafić do sklepu przy hucie. Nota bene - decydując się na zakup radzę oglądać DOBRZE przedmiot - duża większość ma skazy, bąble, wyszczerbienia - i (!) nie jest produkowana w Polanicy. Za to polecam sklep ze szkłem na deptaku w Polanicy - różnorodny asortyment - kwiaty, figurki, szkło kolorowe i kryształowe.
2017-01-16

Huta szkła "Barbara" na mapie

Szukaj dojazdu

  

Obiekty przemysłowe w pobliżu

Pijalnia wód mineralnych 14.1 km
Zapora wodna na rzece Wilczka 35 km
Huta Szkła Kryształowego Violetta w Stroniu Śląskim 43.2 km
Park Wielokulturowy Stara Kopalnia 49.3 km

Atrakcje w pobliżu

Kolejka turystyczna "Pol - Kart" 0 km
Park Zdrojowy 0 km
Park Różaneczników 0.2 km
Park Józefa 0.2 km
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 0.3 km
Tor kartingowy "Top Cart" 0.6 km
Tor saneczkowy "Góralka" 0.7 km
Pijalnia "Wielkiej Pieniawy" 0.8 km
Kościół Matki Boskiej Królowej Pokoju w dzielnicy Polanicy - Sokołówce 1.8 km
Piekielna Dolina 3.1 kmZobacz też

huta szkła polanica zdrój  atrakcje polanica zdrój