Park tematyczny Jelenia Góra

czytaj dalej...

Jelenia Góra, zwana „Perłą Karkonoszy” jest turystycznym i kulturalnym centrum Sudetów Zachodnich. Rzadko która miejscowość w Polsce może poszczycić się tak wspaniałym położeniem i bogatą ofertą turystyczną. Na każdym kroku spotykamy ślady historii 900-letniego grodu, zapisane w kamieniach zabytków prezentujących style architektury od gotyku po secesję. Uliczki starówki, która zachowała średniowieczny układ urbanistyczny, prowadzą do rynku okolonego podcieniowymi kamienicami.

W granicach miasta znajduje się znany od wieków z gorących źródeł kurort - Cieplice, Sobieszów z górującym nad nim zamkiem Chojnik oraz Jagniątków, skąd liczne szlaki prowadzą w góry. Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Dom G.Hauptmanna, Biuro Wystaw Artystycznych i liczne galerie, teatry i filharmonia zapraszają w swoje gościnne progi.

Turystów przyciągają organizowane tu przez cały rok imprezy plenerowe, festyny, koncerty i festiwale oraz Wrzesień Jeleniogórski – bogate w wydarzenia święto miasta. Wycieczki piesze i rowerowe, rajdy konne, tenis i sporty lotnicze – to nasze propozycje dla aktywnych. Tutaj sezon trwa cały rok, a na turystów czeka blisko 2.800 miejsc noclegowych i gościnni gospodarze.

Komentują w Jelenia Góra

Perła Zachodu

przemkoo 2016-11-16

Czasami się wybieram tam na wycieczkę od strony Grzybka w Jeleniej Górze, całkiem fajny...

Ile na stronie
Sortuj

Kategorie

Zobacz też :